Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germede, yüz germe operasyonlarından sonra birinci sırada ip uygulamaları gelir.

İp uygulamalarının, kullanılan ipin yapısında ve tekniğine göre etki süreleri farklıdır. Aynı dolgularda olduğu gibi burada da kalıcı olan ve kalıcı olmayan iplerden bahsetmek mümkündür. Yüz Asma olarak adlandırılan ip işlemlerinde kullanılan ipler esasen cerrahi sütur olarak adlandırılan ve belli standarda sahip iplerdir. Bu iplerin üzerinde kılçık denilen küçük çıkıntılar vardır. Bu kılçıklar sayesinde ip dokuya tutunur ve hem germe, hem de kaldırma sağlar. Özellikle kalıcı olmayan ama sonuç ve etki süresi bakımından optimum sonuç alınan ipler içerisinden PDO (Polydioxanone) yapılı ipler, üzerindeki kılçık sayısı ve özel dizilimi sayesinde hem uygulayıcı hekim açısından, hem de hasta açısından yüksek memnuniyet oranına sahiptir.

Hasta, uygulama bölgesine göre  bir saatten az bir süre sonunda ameliyat olmaksızın aldığı sonuçtan memnun, herhangi bir yan etki yaşamadan günlük yaşantısına dönebilmektedir. Bu iplerde etkinlik uygulamadan hemen sonra başlar ve artarak devam eder. İplerin tamamen emilmesi ile birlikte yaklaşık 2 seneyi bulur sonucun kalıcılığı.

6D STAR ASKISI, YILDIZ ASKI, 6D İP gibi isimlerle bilinen ve ip üzerinde birbirine bakan düzlemde 60 derecelik açılarla 6 yönlü kılçık bulunan bu özel ipler, uluslararası standarda sahip son teknoloji ile geliştirilmiş inovatif ürünlerdir. Bu ipler ile hasta eski genç görüntüsüne çok kısa sürede kavuşabilmektedir.