Mezoterapi nedir?

Yaygın olarak “biorejuvenasyon” veya “biorevitalizasyon” olarak bilinen mezoterapi, cildin yaşlanma belirtilerini iyileştirdiği düşünülen bir multivitamin solüsyonu, doğal bitki ekstrelerinin ve amino asitlerin antioksidan etkisinden yararlanan transdermal enjeksiyonu yoluyla cildi gençleştirmek için kullanılan bir tekniktir. Cildin zaman içerisinde ve/veya çevresel faktörler, genetik yatkınlık gibi sebeplerle kaybettiği canlılığı ve nemi tekrar kazandırmak adına farklı karışımlarla, vücudun ve yüzün farklı bölgelerine uygulanabilir. Aynı zamanda yağ kaybıyla oluşan selülit ve çatlakların giderilmesine yardımcı olurken, bölgesel yağlanmanın azaltılmasında da etkin bir rol oynar.

Mezoterapi tekniği, 1952’de Fransız doktor Michel Pistor tarafından geliştirildi. İlk önceleri ağrıyı azaltmak için kullanılıyordu. Daha sonra mide, uyluk, kalça, bacak, kol ve yüz gibi bölgelerdeki yağlanmanın azaltılmasında, selüliti azaltmada, kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde, esnekliğini kaybetmiş cildin sıkılaştırılmasında, vücutta meydana gelen lekelerin giderilmesinde, bazı sebeplerle saç dökülmelerinde kullanılmaya başlanmıştır.

Mezoterapi, farklı şekillerde cilde uygulanarak yapılır. Genellikle bir hafta ya da on gün aralıklarla seanslar şeklinde uygulanır. Hedeflenen bölge ve giderilmesi planlanan durum için daha önceden üretilmiş farklı kokteyller şeklinde pazarlanır.

BELLA DAMA mezoterapiler de aynı şekilde farklı bölgeler ve farklı gereklilikler için özel olarak üretilmişlerdir.